Samsung řady 9, konkurent MacBooku Air, je konečně tady

0

Samsung dnes vydal tiskovou zprávu, ve které oficiálně představil svůj model řady 9, model 900X3A. Limitovaná dodávka ultratenkých kovových notebooků dorazila na trh. Tělo nového Samsungu je jen 16 mm tenké, notebook je vyroben z duralu, který je podstatně pevnější než hliník, a váží jen 1,3 kg. To je na 13,3″ notebook excelentní.

O notebooku jsme už několikrát psali, pro jistotu ale menší rekapitulace. Uvnitř najdete procesor Intel Core i5-2467M, ULV dvoujádro Sandy Bridge na 1,6-2,3 GHz s 4 GB RAM. Grafikou je integrovaný čip Intel HD Graphics 3000 a místo pevného disku tu je 128GB SSD. Na baterku by měl Samsung vydržet až 7 h.

Třináctipalcový matný displej nese bohužel jen rozlišení 1366 × 768 px, což je v této cenové kategorii trochu škoda. Samsung jej ale označuje přívlastkem SuperBright Plus a hlavně se chlubí svítivostí až 400 cd/m2, což je vysoké číslo, displej tak bude parádně čitelný i v ostrém slunci. Možná zklamou jen dva porty USB. Jinak si ale nemáme na co stěžovat.

 

Tedy až na cenu. Doporučená maloobchodní je stanovena na 31 690 Kč včetně DPH, a to už je o dost více než u Aceru Aspire S3 nebo Zenbooků UX21E a UX31E od Asusu. Samsung se ale chlubí hlavně duralovým zpracováním, které bude rozhodně odolné.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!