Samsung reorganizuje výrobu LCD panelů

0

Ačkoliv je Samsung Electronics jedním z největších světových výrobců LCD monitorů a televizorů, jeho divize vyrábějící displeje s tekutými krystaly za loňský rok vykázala provozní ztrátu 750 miliard wonů, což je v přepočtu asi 668 milionů amerických dolarů. Korejská společnost se proto rozhodla pro menší reorganizaci. Výroba LCD bude vyčleněna do nového, právně samostatného subjektu (údajně by se měl jmenovat Samsung Display Co.). Stane se tak k 1. dubnu/apríli 2012.

Takový krok zpravidla zavání úmyslem dotyčnou divizi prodat, to ale není případ Samsungu. Konglomerát dle slov svého tiskového mluvčí uvažuje o tom, že Samsung Display by se časem mohla sloučit s podnikem Samsung Mobile Display, který vyrábí především displeje OLED pro mobilní zařízení. Samsung Mobile Display spoluvlastní Samsung Electronics Co. a Samsung SDI, která historicky vyráběla CRT obrazovky a posléze své portfoilo rozšířila o Li-ion akumulátory.

Samsung stejně jako jeho soupeř LG uvažuje o rozšíření technologie OLED i do větších obrazovek, jmenovitě tedy televizorů a monitorů. Sloučení výroby LCD a OLED u Samsungu do jednoho podniku to jistě usnadní. Velké obrazovky využívající technologii OLED (nebo cokoliv jiného lepšího než LCD) jsou nám slibovány už léta, prototypy na veletrzích se ale nedaří dostat komerčně na trh. Snad se blýská na lepší časy: Samsung hodlá do vývoje displejů investovat celkem 6,6 bilionů wonů, z čehož 5 bilionů je určeno na OLED.

Zdroj: BusinessWeek

Ohodnoťte tento článek!