Samsung se vrací na pozici nejlepšího fotomobilu, který u nás nebude prodávat

0

Samsung se vrací na pozici nejlepšího fotomobilu. Alespoň podle nezávislého serveru DxOMark, který žebříček sestavuje. Povedlo se to smartphonu Galaxy S10 5G, tedy mobilu, který se u nás bohužel prodávat nebude.

Galaxy S10 5G je takové S10+ na steroidech. Je větší a má o jednu čočku navíc. Vedle 12Mpx širokoúhlého objektivu s proměnou světelností, 12Mpx teleobjektivu a 16Mpx ultraširokého objektivu je zde ještě snímač pro zjištění hloubky ostrosti (TOF). Přední kamera je duální a má 10 Mpx taktéž se snímačem TOF.

Galaxy S10 5G dosáhl na skóre 112 bodů pro zadní fotoaparát (a 97 bodů pro selfie kameru). Výsledných 112 bodů vyplývá z hodnocení 117 bodů pro fotky a 100 bodů pro video, přičemž Galaxy S10 5G je prvním, zařízením, které takto vysoké skóre pro video kdy obdrželo. U fotografií je o kousek lepší Huawei P30 Pro, ale to hlavně díky velkému optickému zoomu. Samsung vede ve videu, ale i u snímků bez přiblížení a obecně u přední kamery.

DxOMark zebricek
Aktuální žebříček (zdroj: DxOMark)

DxOMark hodnotí  expozici, kontrast, barvu, automatické zaostřování, texturu, šum, blesk, artefakty, zoom a bokeh. V celkovém srovnání má Galaxy S10 5G stejný počet bodů, jako P30 Pro od Huawei. Na dalších třech místech jsou se 109 body Mate 20 Pro a P20 Pro (Huawei) se Samsungem Galaxy S10+.

Samsung si vede dobře s vyvážením bílé a barevným podáním, dobrým dynamickým rozsahem či nízkým šumem. Naopak se mu nedaří v detailech při větším přiblížení.

Samsung se vrací na pozici nejlepšího fotomobilu, který u nás nebude prodávat
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů