Samsung uvádí monitory řady TB750

0

Samsung je na poli počítačových monitorů více než dobře známou firmou, která má s výrobou zobrazovadel bohaté zkušenosti. Dnes představená série zařízení s kódovým označením TB750 se snaží profilovat také jako tzv. „televizní monitory“ – Samsung uvádí, že řada obsahuje integrovaný HDTV tuner. Asymetrický design už Samsung u některých vyšších řad použil, tentokrát v odvážnosti celého návrhu zašel ještě dále.

Ani parametrově se nejedná o druhou jakost, posuďte ostatně sami. Na pultech obchodů se prozatím setkáme s dvojicí modelů, které se liší pouhým rozměrem úhlopříčky (27″ a 24″). Rozlišení je již dnes standardní Full HD (1920 × 1080 px), odezva dosahuje hodnoty 5 ms a kontrastní poměr se vyšplhal na poměrně střízlivých 1000:1. Použitou matricí je TN a podsvícení je realizováno LED. Trochu jinak je to u Smart Station z této Series 7. C27B750X má totiž v parametrech pozorovací úhly 178/178 stupňů, což u Samsungu značí matrici VA či PLS.

Z dalších specifikací nesmíme opomenout zabudované stereo reproduktory, HDMI a USB hub s podporou rozhraní USB 2.0/3.0. Lahůdkou pro fajnšmekry je pak podpora Intel WiDi (bezdrátový přenos obrazu) a MHL, se kterým se zřejmě budeme setkávat hlavně ve sféře mobilních zařízení. K dispozici je vám také Samsung Smart Hub se svými aplikacemi.

Cena 24″ modelu by se měla pohybovat okolo částky 434 $ (asi 8000 Kč), za 27″ T27B750 pak dáte 612 $ (11 500 Kč). Monitory se nedávno začaly prodávat v Jižní Koreji, snad dorazí co nejdřív i do našich končin.

Zdroj: techPowerUp!, Samsung
(na druhý odkaz klikněte pro více detailů a specifikací)

Ohodnoťte tento článek!