Samsung v Evropě oficiálně přestal prodávat notebooky i chromebooky

0

Již před mnoha měsíci jsme psali o tom, že Samsung vzdává trh s notebooky. Čerstvá zpráva o kompletním stažení z Evropy proto není tak překvapivá. V tomto roce se výroby osobních počítačů zbavilo také Sony. O jihokorejském podniku jsme si však doteď mysleli, že to bude zkoušet s chromebooky. Samsung před rokem přestal vyrábět i počítačové sestavy.

To se nepotvrdilo, protože kompletním stažením je myšleno i opuštění distribuce chromebooků. Samozřejmě, trh s těmito počítači je momentálně poměrně malý. Zato roste a má potenciál do budoucna, který se může, ale také nemusí proměnit ve zlato. Své poslední chromebooky Samsung uvedl na trhu v květnu. Nástupce se tedy již možná nedočkají.

 

Ani na výstavě IFA už firma nic nepředvedla, aspoň pokud se bavíme o noteboocích. Samsung pro PC Advisor řekl, že evropský trh považuje za specifický a momentální stažení nereflektuje situaci na dalších trzích. Ústup klasických počítačů ze scény je ovšem globální trend. Navzdory všem ujištěním nevěřím, že se od firmy dočkáme něčeho nového.

Soustředit se bude na jiné sektory, např. na tablety a telefony. Situace se nejspíš nijak zvlášť nezmění. Morální životnost počítačů bude nadále dlouhá, takže i když na ně nezanevřeme, nebude se jich prodávat tolik, aby to Samsung zajímalo.

ATIV Book 9 Plus – jeden z posledních notebooků od Samsungu?
ATIV Book 9 Plus – jeden z posledních notebooků od Samsungu?

 

Zdroj: PC Advisor

Ohodnoťte tento článek!