Samsung v low-endu nechce Snapdragony ani MediaTeky. Uvedl vlastní základní čtyřjádro

0

Exynos 7 Quad 7570 je celý název nového SoC od Samsungu, kterým chce korejský výrobce zásobovat levnější smartphony nebo jiné k internetu připojené krabičky. Jde o první low-end, který se bude vyrábět 14nm FinFET procesem, ten byl dosud vyhrazen jen pro výkonné čipy.

Samsung Exynos 7570
Samsung Exynos 7570

Samsung zatím moc detailů neprozradil. Nový Exynos nese čtyři procesorová jádra Cortex-A53, neznáme ale takty ani použité GPU. Pravděpodobně půjde o některý z osmistovkových obvodů Mali, ale i v nich jsou velké rozdíly.

Výrobce tvrdí, že novinka přináší o 70 % vyšší procesorový výkon a o 30 % vyšší energetickou efektivitu ve srovnání s předchozími čipy vyrobenými 28nm procesem. Bohužel neuvádí, s čím vlastně srovnává. Žádný předchozí čistě čtyřjádrový Exynos nebyl 28nm. Poslední čtyřjádro Exynos 4 Quad 4412 pochází z roku 2012, tehdy prošlo 32nm výrobou.

 

Ale zpět k novince. Jde o první Exynos, který obsahuje i LTE modem (kategorie 4), Wi-Fi, Bluetooth, FM rádio a GNSS (GPS, Glonass, Beidou). Kromě toho obsahuje ISP pro ovládání dvojice foťáků (13Mpx zadní a 8Mpx přední). Podporuje záznam i přehrávání Full HD videa. Displej ale může mít rozlišení nanejvýš 1366 × 768 px.

Kdy přesně se novinka objeví v koncových produktech, to zatím nevíme. Některé si možná odbydou premiéru na veletrhu IFA.

Zdroj: Samsung

Ohodnoťte tento článek!