Samsung zřejmě chystá vyšší kapacity akumulátorů, opakování problémů se nebojí

6

Samsung hodlá za deset dní ukázat nový phablet Galaxy Note 9. V posledním reklamním videu poukazuje, jaký je problém akumulátor s nízkou kapacitou – po představení Notu 9 se to má změnit. Samsung se zřejmě navrátí k velkým akumulátorům.

Spekuluje se o kapacitě 3850 (GSMarena) nebo 4000 mAh (CultofMac), což by byla velikost, jakou telefony Galaxy nikdy neměly. Nechvalně proslulý Note 7 měl akumulátor o velikosti 3500 mAh a tuto hranici nepřekročila ani řada S.

https://youtu.be/Y-37lkw_uaQ

Velkou baterii s kapacitou 4000 mAh mají třeba vlajkové lodi konkurenčního Huawei, nicméně jejich výdrž je obdobná. Pokud by tedy s tak velkou kapacitou přišel Samsung, mohl by mít výrazně lepší výdrž.

graf akumulatory
Graf: srovnání kapacit akumulátorů konkurenčních smartphonů a phabletů. Poslední dva sloupce jsou spekulací

Pokud se tedy nebude bát osudu vybuchujícího Notu 7. Samsung také do nového Notu 8 chystá úspornější paměti a Huawei pro svůj Mate 20 (ten se objeví tradičně na podzim pár měsíců po Samsungu) zase nový Kirin 980.

Samsung zřejmě chystá vyšší kapacity akumulátorů, opakování problémů se nebojí
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak tohle pobavilo. Pry 4000 mAh. Z meho pohledu jsou tyhle kapacity vysmech. At udelaji mobil o 3mm silnejsi a muzou tam nacpat 6000mAh a vice, coz je hranicni limit pod ktery bych dnes uz nesel. To vite, zmlsanej z 10 000 mAh a tydenni vydrzi (i kdyz…po dvou letech klesla na 4-5 dni) 😀