Samsung započal velkovýrobu 8Gb LPDDR4 na 20 nm pro mobilní zařízení

0

Samsung tradičně patří mezi největší výrobce pamětí na světě. Jako první výrobce již spustil masovou produkci mobilních pamětí LPDDR4 pro smartphony, tablety, chytré hodinky a další nositelnou mobilní elektroniku. Na základě těchto a 6Gb čipů budou produkovány moduly o kapacitě 2 a 3 GB, začátkem roku 2015 pak 4 GB. Maximální velikost modulu LPDDR3 je pouhých 4 GB.

Zdroj: SamsungTomorrow.com

LPDDR4 budou již vyráběné na 20nm procesu (namísto 28 nm u LPDDR3), což by mělo přinést zvýšení výkonu, snížení spotřeby a v neposlední řadě také celkové zmenšení a lepší integraci do miniaturních zařízení. Všechny LPDDR4 budou pracovat na napětí 1,1 V, což jistě nepřinese anoncovanou 40% úsporu energie oproti 1,2V LPDDR3. Na snížení se podílí menší počet čipů potřebných k osazení modulu a údaj se čtyřiceti procenty se konkrétně vztahuje k 2GB modulu.

Podstatný rozdíl však bude v samotné rychlosti přenosů, která bude dvojnásobná. Namísto 1600 Mb/s byla totiž přenosová rychlost navýšena na 3200 Mb/s. LPDDR4 budou představeny začátkem ledna na CES 2015 v Las Vegas. 

 

Zdroje: TechPowerUp, SamsungTomorrow

Samsung započal velkovýrobu 8Gb LPDDR4 na 20 nm pro mobilní zařízení
Ohodnoťte tento článek!