Samsung znovu odložil uvedení mobilu s Tizenem. Teď už na dobu neurčitou

0

Samsung ovládl svět Androidu, což by neušlo ani slepému. Mezitím připravoval vlastní operační systém, jímž chtěl nahradit Badu, jenže jak se zdá, tak telefonu s ním se jen tak nedočkáme. Otázka zní, jestli by to mělo něčemu vadit. Nástupce Meega od Nokie totiž válčí na stejné frontě jako většina začínajících systémů. Neexistují pro něj skoro žádné aplikace.

I Windows Phone po letech na trhu bojují o přízeň vývojářů a nemají nic jisté. Kolik prostoru je zde pro další mobilní systém? Samsung přitom již telefon s Tizenem předvedl na začátku června. Původně jej chtěl ve třetím čtvrtletí dostat k uživatelům v Rusku a později i ve zbytku světa. Jenže v červenci zrušil předvedení Samsungu Z na konferenci pro vývojáře, která se konala v Rusku.

 

Což moc smysl nedává, pokud firma chce, aby vývojáři měli k dispozici zařízení, pro které by aplikace vyvíjeli. Leda by tušila, že o Tizen opravdu není zájem. Nakonec přichází informace o tom, že uvedení telefonu bylo pozastaveno, a to na dobu neurčitou. Je tak možné, že jej naživo nikdy nepatříme.

Nejedná se o první pozastavení rozběhnutého procesu, stalo se to už několikrát. Původně jsme se měli dočkat v polovině loňského roku. Vyhlídky projektu nijak nezlepšil ani japonský operátor NTT DoCoMo, jenž integraci produktu do své nabídky neuskutečnil. Tizen teď najdete aspoň v hodinkách.

Google kvůli nim ale údajně dává Samsungu kapky. Samsung prý Google interně označuje za šikanistu a rád by se vyvázal z jeho vlivu. Je však možné, že právě nespokojenost Googlu zapříčinila zastavení příchodu Samsungu Z.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!