SandForce SF-2481: zaměřen na cloud

0

Americká společnost SandForce je všem nadšencům do SSD velice dobře známá, vždyť to byl jeden z prvních výrobců, jenž dokázal mj. výrazně navýšit přenosové rychlosti zařízení a tím nastavit laťku pro další výrobce. Dnes mají stejnojmenné řadiče SandForce mírně pošramocenou pověst, diskusemi na internetu se šíří zvěsti o přílišné poruchovosti a uživatelé zájemce odkazují na konkurenční produkty.

Firma chce tlaku čelit představením nového řadiče SF-2481, jenž by měl primárně najít uplatnění v cloud computingu (serverové sféře). Nabízené specifikace by se však stejně dobře uplatnily i v dalších segmentech trhu, považte sami: novinka nabídne (dnes již rozhodně) standardní rozhraní SATA 6 Gb/s a přenosové rychlosti okolo 500 MB/s (při 60 000 IOPS). Výrobce však kladl důraz hlavně na odolnost a bezpečnost, dočkáme se dvakrát výkonnějšího ECC než žádá norma, dvojité šifrování potěší profesionály a nesmíme opomenout zmínit ani šetřící technologie z řady Duraclass.

Nový řadič je kompatibilní se stávajícím hardwarem, který pohání starší verze SF-2281. Přechod na odolnější SSD tedy bude takřka bezbolestný. Finálních produktů postavených na dnes představené novince se dočkáme v lednu/januári 2012.

Zdroj: LegitReviews

Ohodnoťte tento článek!