Sandisk má nejmenší SSD na světě

0

V miniaturních netboocích a malých tabletech byste stěží hledali pevný disk nebo alespoň SSD klasického formátu 2,5 nebo 1,8 palce. Flash paměť je v těchto zařízeních připájena přímo na základní desku a kapacita těchto úložišť bývá omezená. S novinkou od Sandisku budou už jediným omezením peníze. Jeho integrované SSD nabízí s rozměry 16 × 20 × 1,85 mm a hmotností 0,83 až 1,3 g kapacitu od čtyř do 64 gigabajtů. Sandisk při jeho výrobě využil svůj nejpokročilejší 32nm výrobní proces.


Sandisk iSSD není pouze paměťový čip, ale opravdu celý solid-state disk v BGA balení. Připojuje se přes rozhraní SATA 3 Gb/s, 64GB varianta dosahuje sekvenčních rychlostí čtení a zápisu 160, respektive 100 MB/s. Zařízení podporuje diagnostiku S.M.A.R.T. a také funkci TRIM, která brání postupné degradaci výkonu.

Zařízení nebude z pochopitelných důvodů dodáváno na retail trh, nýbrž pouze OEM výrobcům malých notebooků a jiných kukátek do internetu. Sandisk mezi podporovanými operačními systémy uvádí kromě obligátních Windows i Chrome OS.

Zdroj: Sandisk, Bright Side of News

Ohodnoťte tento článek!