SanDisk v roce 2016 představí 6 a 8TB SSD. V plánu je i 16TB model

0

Na podzim loňského roku jsme vás informovali o představení 10TB pevných disků od společnosti HGST. Této kapacity bylo možné dosáhnout díky plnění vnitřku disku plynným héliem. Díky héliu bylo možné do klasického 3,5″ těla vměstnat až 7 ploten při zachování nízké spotřeby a zahřívání.

SanDisk SSD

Společnost SanDisk se v poslední době opravdu činí. Loni na jaře představila SSD s kapacitou 4 TB, na letošním veletrhu MWC pro změnu paměťovou kartu formátu microSD s rekordní kapacitou 200 GB. Ve svém posledním prohlášení společnost uvedla, že v následujícím kalendářním roce plánuje představit SSD s kapacitou 6 a 8 TB.

Disky budou patřit do série Optimus Max a budou určené především do datových center, kde by měly nahradit současně používané klasické pevné disky. Pro dosažení této kapacity využije výrobce paměti NAND vyráběné 15nm procesem. Rychlost čtení a zápisu by se měla pohybovat kolem hranice 400 MB/s.

SanDisk SSD SanDisk SSD 

Kapacita 8 TB ovšem není konečná a SanDisk počítá do budoucna i s 16TB modely. Ceny chystaných novinek zatím neznáme. Z grafu, který výrobce prezentoval je ovšem zřejmé, že bychom se měli dočkat velmi příznivé částky za 1 GB prostoru. Podle odhadů doženou SSD v tomto poměru klasické disky již v roce 2017.

Zdroj: Kitguru

SanDisk v roce 2016 představí 6 a 8TB SSD. V plánu je i 16TB model
Ohodnoťte tento článek!