Sapphire HD 4850 se Zalmanem

0

Nereferenční provedení Radeon HD 4850 se dostávají na trh zatím pouze pozvolna. Již jsme zahlédli kartu od ASUSu osazenou chladičem Glaciator, poté kartu od Sapphire s modrým PCB a jiným krytem referenčního chladiče, všimli jsme si také, že na kartách od MSI je referenční chladič obohacen o vapor chamber (ačkoliv nevíme, zdali ho má na svědomí ATI nebo MSI). Objevily se zprávy o přetaktovaném Radeonu HD 4870 od Diamondu. Dnes poprvé ale vidíme Radeon HD 4850 v přetaktované edici Toxic od Sapphire.

Karta používá stejné PCB, jako již výše zmíněná karta od Sapphire – tedy modré, leč striktně se držící referenčního návrhu. Chlazení zajišťuje Zalman VF900-Cu doplněný modrými pasivy pro paměťové čipy a heatsinkem pro napájecí obvody.

Zřejmě jste si už všimli, že naše informace o přetaktované edici karty mají zásadní trhlinu, a sice právě ony frekvence, které zatím známy nejsou. Chladič od Zalmanu je však dobrým příslibem pro chronické overclockery. Abyste ale jádro vyhnali na frekvenci vyššího modelu HD 4870, budete muset pravděpodobně zvýšit jeho napětí.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!