Sapphire oživuje All-in-Wonder: Radeon HD 5570 XtendTV

0

All-in-Wonder varianty před lety neodmyslitelně patřily ke grafickým kartám Radeon, tehdy ještě pod vlajkou ATI. Nyní čas od času některý z výrobců koncepci grafického akcelerátoru s televizním tunerem oživí; zrovna nyní je to Sapphire s Radeonem HD 5570 ve verzi XtendTV.

Tuner od firmy Mirics přijímá televizní a rozhlasový signál pozemního vysílání DVB-T. Sledovat televizi ale můžete nejen na monitoru svého počítače. Přiložený software Mirics FlexiStream udělá z vašeho PC streamovací server, z něhož lze obraz a zvuk dále poslat přes síť na jiné zařízení, na němž běží XtendTV klient.

Streamování funguje nejen v rámci LAN, ale v celém internetu, takže na svůj oblíbený pořad se můžete na laptopu podívat, ať jste kdekoliv – za podmínky, že máte doma dostatečně rychlý upload, na notebooku dostatečně rychlý download, a nechali jste počítač s kartou XtendTV běžet. Jak rychlé připojení je dostatečně rychlé? Sapphire uvádí jako minimální požadavek 1 Mb/s. Pro mnoho Wi-Fi sítí jistě bez problému, u ADSL je k tomu potřeba trochu vyšší tarif.

Pro dekódování signálu a kompresi pro streamování je využíváno grafické jádro, tuner je tak jednodušší a levnější o demodulátor. Pokud byste ke kartě chtěli i dálkové ovládání a infračervený přijímač, musíte si připlatit za full retail balení.

Jako grafický akcelerátor je karta úplně běžný Radeon HD 5570 s jádrem Redwood s 400 stream procesory, 1 GB paměti GDDR5, frekvencemi 650/4000 MHz a výstupy DVI a HDMI. Sapphire bohužel neoznámilo, kdy a za jakou cenu bude Radeon HD 5570 XtendTV dostupný.

Zdroj: Sapphire

Ohodnoťte tento článek!