Sapphire Radeon HD 5850 nově s Vapor-X

0

Společnost Sapphire dnes uvedla na trh Radeon HD 5850 Toxic se svým povedeným Vapor-X chladičem: na ExtraHardware.cz jste si mohli přečíst recenzi Radeonu HD 5870 s tímto chladítkem, proto vás odkážu na ni, abyste si udělali obrázek sami. Faktem každopádně zůstává, že Vapor-X se dá považovat za účinné a tiché chlazení: příplatek přitom není kdovíjak zásadní a za tichý provoz určitě stojí.

 

Výrobce se chlubí sníženým produkovaným hlukem o 10 dBA oproti referenčnímu provedení, i teploty by měly klesnout o 15° C. Samotné jádro se samozřejmě žádných zásadních změn nedočkalo – stále má 1440 stream procesorů a 256b sběrnici, o podporu DirectX 11 a CrossFireX nepřišel.

Sapphire si dovolil i relativně slušné přetaktování, takt jádra se ze standardních 725 MHz posunul až na 765 MHz. Kapacita VRAM je poté 1 GB a zde je již přetaktování mnohem markantnější: ze 4 GHz na 4,5 GHz, to je už opravdu dost odvážné. Záruka na zařízení by měla být dvouletá, očekávaná cena je €309 (8000 Kč). Při uvedení na trh by se měla o něco snížit, osobně bych pár týdnů počkal na stabilizaci sumy, kterou za ni dáte.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!