Sapphire uvádí na trh HD 7950 FleX Edition

0

Nikomu asi není třeba představovat grafickou kartu Radeon HD 7950, která nese očesané jádro Tahiti s 1792 stream procesory a jejíž test připravil kolega Adam Vágner. Tato grafická karta se dostala trochu do ústraní poté, co na trh přišla GeForce GTX 670 od konkurenční Nvidie.

Následné slevy však učinily z HD 7950 opět zajímavou kartu, jež se prodává především v nereferenčních provedeních, která vycházejí zhruba o tisícikorunu levněji nežli referenční modely GTX 670.

Saphhire nyní vydává Radeon HD 7950 ze série FleX, který je zaměřen na zobrazování na více monitorů pomocí AMD Eyefinity. Jádro tohoto modelu je přetaktováno na 860 MHz, ale 3 GB paměti již tepají na referenční frekvenci 5 GHz efektivně. Co se chlazení týče, karta je osazena chladičem se dvěma axiálními ventilátory, který Sapphire použil i u několika dalších modelů včetně Radeonu HD 7950 OC, který jsme měli možnost otestovat.

Krom firemních technologií AMD podporuje HD 7950 FleX také ulitu TriXX, která slouží k přetaktování a umožňuje krom běžného zvyšování frekvence také úpravu napětí jádra. Dále monitoruje teploty grafické karty a umožňuje ovládat otáčky ventilátorů.

Sapphire Radeon HD 7950 FleX je již v prodeji za cenu pohybující se okolo 10 000 Kč s DPH.

Zdroj: Sapphire, TZ

Ohodnoťte tento článek!