Sapphire uvádí Radeon HD 6950 FleX Edition

0

Společnost Sapphire, dvorní výrobce grafických karet s grafickými čipy od AMD, uvádí vylepšený Radeon HD 6950 s přídomkem FleX Edition. V čem ono vylepšení spočívá? Podle všeho je rozdíl oproti referenční verzi pouze v chlazení a pak samozřejmě podobně jako u předchozích FleX (viz například Grafická karta Sapphire HD 5770 FleX otestována) používat tři monitory (Eyefinity) bez nutnosti ten třetí připíchnout na DisplayPort, nebo shánět aktivní redukci.

FleX vám dovolí zapojit tři celkem běžné (a hlavně ne úplně nové) monitory do dvou DVI a třetí pak buď do HDMI, nebo pomocí levné redukce HDMI-DVI-D podobně jako oba předchozí. Je možné, že je mírně upraven i návrh plošného spoje, což se však zatím nedozvíme. HD 6950 FleX Edition běží na stejných taktech jako referenční modely (800 MHz pro jádro a 5000 MHz efektivně pro paměti).

Sapphire HD 6950 FleX Edition

Sapphire HD 6950 FleX Edition

Sapphire HD 6950 FleX Edition

Chladič disponuje technologií Vapor-X, což značí použití vapor chamber pro chlazení grafického jádra. Podle fotek je však patrné, že je použita i minimálně jedna heatpipe. Výstupy v podobě dvou DVI, jednoho HDMI a dvou mini DisplayPort jsou stejné jako u referenčních verzí. Velikost grafické paměti je 2 GB. Kdy bude tato karta dostupná v českých obchodech a za jakou cenu, to zatím nevíme.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!