Sapphire vám k Radeonu HD 6970 přibalí plný Battlefield 3

0

Jak jistě víte, včera došlo v části světa k vydání dlouho očekávané FPS akce Battlefield 3. Sapphire – výrobce počítačového hardware si na tento den přichystal překvapení v podobě speciální edice grafické karty Sapphire HD 6970. Hledejte ji jako Sapphire FleX HD 6970 2GB GDDR5 BF3 Edition.

Pokud hodláte investovat do nové grafiky a zároveň chcete vyzkoušet právě vydaný BF3, tak vám Sapphire vyjde vstříc, jelikož ke své kartě nabízí stažení plné hry zdarma. A v čem se liší samotná karta od běžného modelu? Prvním lákadlem je FleX, technologie Sapphire, jež dovoluje připojit tři monitory bez toho, aby jeden z nich musel mít vstup DisplayPort, nebo jste kupovali nějaké drahé aktivní redukce. O chlazení se stará chladič série Vapor-X. Oproti chladiči na referenčním provedení s ním HD 6970 pracuje při nižší teplotě a současně s nižší hladinou hluku.

Další přednosti mají společné už všechny Caymany XT: 1536 stream procesorů a 96 jednotek pro zpracování textur. Duální BIOS umožňuje uživatelům volit mezi dvěma nastaveními – v režimu Normal běží jádro na 880 MHz a paměť na 1375 MHz (5,5 GHz efektivě). Ventilátor běží na nižších otáčkách. Režimem Boost zvednete frekvenci jádra na 930 MHz, zvýšíte tak i rychlost ventilátorů a napětí v jádru. Pro další ladění máte k dispozici volně ke stažení nástroj Sapphire TriXX. O ceně nebo dostupnosti Sapphire žádné informace neuvádí, ale jelikož nám české zastoupení Sapphire zaslalo tiskovou zprávu, tak snad se karta brzy dostane i na český trh.

 

Sapphire vám k Radeonu HD 6970 přibalí plný Battlefield 3

Ohodnoťte tento článek!