Satelitní internet Astra2Connect zrychluje na 10 Mb/s

0

V místech, kam nevedou tradiční linky a ani nedosáhnou bezdrátové sítě, jsou lidé odkázani na satelitní spojení. Společnost SES, největší satelitní operátor na světě, včera oznámil, že bude toto spojení v rámci sítě Astra2Connect zrychlovat až na 10 Mb/s.

O tomto kroku se už šuškalo letos v květnu, ale vyšší rychlost měla přijít až v roce 2012. Nakonec ji SES povolí ještě v prosinci. Prozatím u německého poskytovatele Filiago a britského BeyonDSL. Čeští a slovenští zákazníci Skylinku si tak musí ještě počkat. SES ale slibuje rozšířit rychlosti i do dalších zemí.

V tuto chvíli nabízí Skylink rychlosti od 256/64 kb/s (downlink/uplink) za 650 Kč měsíčně až po 4096/256 kb/s za 2950 Kč. V nabídce jsou varianty s i bez limitů FUP.

Připojení Astra2Connect má v Evropě 80 000 uživatelů. Aktuálně je síť dostupná přes satelity Astry na pozici 23,5 a 28,2 stupně východní délky.

Zdroj: SES

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Asus EEE Pad Transformer se stal nejlepším tabletem právě díky geniální kombinaci s dockem. Nástupce je ještě mnohem dokonalejší. Soudní spor Samsungu a Applu o tablet Galaxy Tab nakonec tomuto celkem průměrnému kousku udělal skvělou reklamu. Předpokládám tedy, že Hasbro nyní udělá skvělou reklamu skvělému kousku a prodejnost Transformer Primu ještě více vzroste.

  Výrobci kopírují skvělé koncepty a proto se tedy těším na nové tablety s dockem dle vzoru Asus Transformeru. U alternativních výrobců s tímto konceptem bych navíc uvítal micro USB na těle tabletu, USB 3 port, výměnný 3G (4G) modul dle vzoru tabletu Archos a uvítal bych i modelovou variantu v 12 až 13-ti palcovém provedení.

  Absence micro USB na těle je nedostatkem u Asus Transformeru. Při použití tabletu bez docku není možné připojit flash disk, externí HDD atp. což je škoda

  Přítomnost USB3 ocení uživatel při přehrávání full HD videa z externího flash disku či HDD s USB3 rozhraním

  Výměnný 3G modul je univerzální řešení. Archos prodává výchozí model bez modulu (pouze se záslepkou). Tím se sníží cena ale uživatel může kdykoliv modul dokoupit zvlášť v budoucnu. Pokud doba pokročí může do slotu koupit třeba LTE modul.

  12 až 13 palců je pro tablet ještě snesitelných. Já osobně bych takovou velikost upřednostnil před 10-ti palcovým modelem. Větší velikosti jsou už na úkor mobilnosti a kompaktnosti.