Saudský princ napumpoval do Twitteru 300 milionů dolarů. Teď už má hodnotu 8 mld.

0

Princ Valíd bin Talál prostřednictvím své společnosti Kingdom Holding Company koupil strategický podíl v mikroblogové síti Twitter. Investice ve výši 300 milionů dolarů (5,84 mld. korun) znamená, že princ získá asi 3% podíl. Twitter má aktuálně podle analytiků hodnotu asi 8 miliard dolarů.

Valíd bin Talál je synovcem saudskoarabského krále Abdalláha. Se jměním 19,6 miliardy dolarů je podle časopisu Forbes 26. nejbohatším člověkem planety. V tuto chvíli už drží podíl třeba v mediálním impériu News Corp. nebo Applu.

Valíd bin Talál
Valíd bin Talál se svou ženou, foto: Forbes

Vklad do Twitteru potvrzuje naše schopnosti hledat vhodné příležitosti pro investice do slibných, rychle rostoucích byznysů s globálním dopadem,“ reaguje princ v oficiální zprávě.

Přitom čeká, že se mu investice vyplatí. To ale může ještě dlouho dobu trvat. Twitter sice nabírá uživatele, ale podle odborníků je to ještě stále prodělečný podnik, jenž má náklady vyšší, než kolik stačí vydělat na reklamě. Twitter se navíc stále hledá, což potvrzuje mj. i časté kompletní změny designu, naposledy minulý týden.

Zdroj: The Next Web

Ohodnoťte tento článek!