Scenárista Aaron Sorkin se rozpovídal, jak bude vypadat film o Stevu Jobsovi

0

Oscarový Aaron Sorkin byl studiem Sony Pictures pověřen, aby napsal scénář podle životopisné knihy Steve Jobs od Waltera Isaacsona. Na konferenci The Hero Summit, kterou pořádal Newsweek a The Daily Beast, poprvé promluvil o tom, jak bude snímek vypadat.

Zapomeňte na Piráty ze Sillicon Valley nebo Sorkinův The Social Network. Film o zakladateli Applu vlastně ani nebude příliš čerpat z knihy Isaacsona. Sorkin rozdělí snímek na tři půlhodinové části, které se budou odehrávat před prezentacemi, ve kterých Jobs uvedl původní Macintosh (1984), NeXT (1988) a iPod (2001). Zajímavostí je, že příběh poběží v reálném čase, půlhodina na plátně se bude rovnat 30 minutám ve filmu.

 

Kdo čekal další film, který jej provede celým životem jedné ikony, bude zklamán. Aaron Sorkin je na druhou stranu tak nadaný tvůrce, že ani půlhodinové dramatické epizody jistě nebudou nudit. Další informace o chystaném snímku jsou dosud neznámé. Nevíte se, kdo bude režírovat, kde se ujme hlavní postavy, neznáme ani předběžné datum premiéry.

Příští rok se ale do kin dostane menší nezávislý snímek Jobs, kde si stejnojmennou postavu zahraje Ashton Kutcher.

Via The Verge

Ohodnoťte tento článek!