Schyluje se k nákupu. Microsoft a Samsung patří k zájemcům o CyanogenMod

0

Kdo se aspoň trochu zajímá o Android, jistě slyšel o modifikaci CyanogenMod. Vylepšená verze operačního systému zatím existuje v nezávislé formě, ale mohlo by se to změnit. Podle deníku The Information totiž autoři populární modifikace vedou rozhovory s řadou zájemců o odkup společnosti. A co je zřejmě nejpřekvapivější, na seznamu zájemců se objevil i Microsoft.

Ten se soustředí na vlastní Windows Phone, koupil Nokii a její sérii mobilů s Androidem zařízl. Společnost Cyanogen vznikla před rokem, aby mohla upravený systém dále šířit a získat další prostředky k urychlení vývoje. Do té doby šlo o komunitní projekt. CyanogenMod dnes najdete např. v čerstvě zrecenzovaném telefonu OnePlus One.

 

Microsoft přichází jako překvapivý zájemce, ale kdyby se mu s dlaždicemi nedařilo, právě akvizicí CyanogenModu by snadno prorazil do Androidího ekosystému. Z dosavadní schůzky Nadelly s vedením Cyanogenu ještě nevyplývá, že k nákupu skutečně dojde. K dalším zájemcům o modifikaci patří Yahoo, Amazon a Samsung.

Amazon už svůj upravený Android nasadil v telefonech i tabletech. Nebylo by to pro něj tedy nic nového. Samsung naproti tomu nedávno definitivně zařízl odhalení smartphonu s Tizenem. Možná, že právě CyanogenMod by pro něj byl lepší vstupenkou do světa chytrých telefonů kde by nemusel vyloženě spoléhat na Google.

Zdroj: The Information via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!