Scythe: chlazení grafiky naruby

0

Server Fudzilla získal fotografie chystaného chladiče Scythe Setsugen. Je určen pro grafické karty, jmenovitě pro GeForce GTX (minimálně variantu 260, která je na obrázku) a má vyjít za několik měsíců. Setsugen staví na osvědčené konstrukci základny a žebrování, mezi nimiž přenos tepla zajišťují heatpipes. Větrák je ale netradičně instalován na spodní straně žebrování (tedy blíže u PCB) a fouká vzduch skrz pasiv pryč od karty.

Rozumné rozměry se Scythe podařilo zachovat díky použití tenkého větráku z řady Slip Stream Slim (samozřejmě vlastní produkce) s tloušťkou pouhých 12 mm. Průměr jeho lopatek činí 120 milimetrů. Celý chladič pak váží 390 gramů.

Jak si můžete všimnou na poslední fotografii, Scythe bude k Setsugenu dodávat pasivky pro paměti, NVIO čip a napájecí obvody, šité na míru GeForce GTX 260/280 se starším typem tištěného spoje. Mnoho karet ale používá stejné rozestupy montážních děr, takže lze předpokládat, že Setsugen bez problémů nainstalujete i na další akcelerátory, včetně těch ze stáje ATI. Co zatím neznáme je pochopitelně přesné datum vydání, cena, a jak odsávací princip obstojí v praxi.

Zdroj: Fudzilla

Scythe: chlazení grafiky naruby

Ohodnoťte tento článek!