Scythe Gekkou: střídmý design a ticho nadevše

0

Známý výrobce chladičů a věcí s nimi souvisejícími se dnes odhodlal k uvedení další série počítačových skříní. Řada Gekkou zatím obsahuje pouhé dva modely, Standard a Silent, které se od sebe de facto nijak neliší. Jediný rozdíl u Silent je přítomnost předaplikované tišící hmoty, jež se postará o absorpci nežádoucích hluků komponent.

Rozměrově se jedná o mid-tower, míry budiž 196 × 430 × 525 mm. Množství osaditelných pozic sestává z pětice 5,25″ a čtveřice 3,5″, úchytný systém je dnes již tradičně bezšroubový. Na předním panelu (resp. kousek nalevo) naleznete plejádu výstupů eSATA, USB 2.0 a audio portů, designéři neopomněli ani předvyvrtat otvory pro vodní chlazení. Vepředu a vzadu po jednom je usazeno duo 120mm ventilátorů (točící se rychlostí 800 ot./min.), přední je pak vybaven prachovým filtrem.

Jak již bylo zmíněno na začátku novinky, dvojice skříní je naprosto shodná až na hluk tlumící hmotu, která je přitomna ve variantě Silent. Dostupné barevné varianty sestávají z černé, stříbrné a lesklé, mění se vždy jen barva předních dvířek. Cenu prozatím neznáme, jistě však bude příznivá – skříň působí jako kvalitní konkurence ke starší Fractal Design Define R2 (nedávno nahrazena verzí R3), cena by měla přibližně odpovídat.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!