Scythe Himuro Mini: ztiším a uchladím 2,5″ disky

0

Japonský specialista na chladiče a ventilátory oznámil zmenšenou verzi svého chladicího boxu Himuro SCH-1000. Nové Himuro Mini je určeno pro chlazení a ztišení 2,5palcových pevných disků s maximální tloušťkou 13 mm. Podobně jako předchozí model je vyroben z černě eloxovaného hliníku. Je však mnohem lehčí – váží pouhých 280 gramů.

Box se skládá ze dvou profilů, které do sebe při složení zapadnou a sešroubujete je k sobě pomocí čtveřice šroubů. Pro vyrovnání nerovností a vyplnění volného místa mezi diskem a boxem slouží černá pěna. Ta také dokáže pohltit menší vibrace (skladba jednotlivých dílů je znázorněna na předposledním obrázku). O přenos tepla z povrchu disku na stěny boxu se starají tři silikonové fólie nalepené uvnitř (dno a dvě stěny). Montáž do skříně zajistíte pomocí čtveřice kostek z měkké pryže, uvnitř kterých je závit.

Scythe Himuro Mini
Scythe Himuro Mini Scythe Himuro Mini Scythe Himuro Mini Scythe Himuro Mini

Nejsem si jen jistý, zda Scythe nepřišel s boxem příliš pozdě. Pro stavbu tichého počítače bohatě stačí pořídit si cenově dostupný SSD disk v kapacitě okolo 50–80 GB a 5400otáčkový disk s kapacitou 2 TB a umístit jej do rozměrnějšího boxu (například Scythe Himuro SCH-1000). Na druhou stranu, o pár uživatelích s 2,5″ disky jsem už slyšel, tak třeba bude pro ně tento box dostatečně zajímavý. Zaváděcí cena boxu je 370 Kč, tedy 15 € bez DPH.

Zdroj: TZ Scythe

Scythe Himuro Mini: ztiším a uchladím 2,5″ disky

Ohodnoťte tento článek!