Scythe Kabuto II přichází – povede si stejně jako jeho předchůdce?

0

První verze chladiče Scythe Kabuto byla na trhu téměř 3,5 roku. Jeho recenzi jste si mohli přečíst před dvěma lety (Test chladičů (box + finále): Orochi, Noctua C12P…). Tehdy Kabuto získal ocenění Smart buy! Nyní se na trh dostává nová verze s označením Kabuto II.

Scythe Kabuto II

Rozměry chladiče jsou 132 × 140 × 130 mm, hmotnost se zastavila na 695 gramech. Měděná ponikovaná základna je v podstatě malý pasivní chladič, ze kterého dále vystupuje šest heatpipe. Ty odvádějí teplo do velkého hlavního pasivu. Stejně jako u starší verze chladiče je zde pasiv rozdělen na tři samostatné části. Mezi jednotlivými částmi jsou mezery, které by měli přispívat k lepšímu proudění vzduchu. Maximální průtok dodávaného 120mm ventilátoru GlideStream je 73,4 cfm, což by mělo bohatě stačit na profouknutí pasivu.

Scythe Kabuto II Scythe Kabuto II  Scythe Kabuto II Scythe Kabuto II

Chladič je kompatibilní se všemi standardními paticemi (AMD AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2 a Intel LGA 2011/775/1155/1156/1366). V balení najdete spolu s chladičem také montážní materiál, teplovodivou pastu a samozřejmě také návod k instalaci). Při instalaci Kabuta není tradičně potřeba backplate, což někteří považují za výhodu, jiní jej naopak určitě kvůli tomu vyřadí ze svého hledáčku.

 

Cena (bez daně) byla stanovena na 34 € (cca 850 Kč), což je vcelku adekvátní částka za takto výkonný chladič. Kdy se dostane na český trh, zatím není známo.

Zdroj: Scythe

Ohodnoťte tento článek!