Scythe Kaze Master II zkrotí každý ventilátor

0

O společnosti Scythe jste jistě již slyšeli – zabývá se především chladícími systémy pro počítače. Dnes byl oznámen nový produkt Scythe Kaze Master II, tedy ovládací panel do předního panelu. Jeho předchůdce jsme pro vás před několika lety otestovali.

Jak tvrdí sám výrobce, během let nasbíral připomínky recenzentů a majitelů původního panelu, vzal si je k srdci a velkou část z nich zapracoval do nového modelu. Vzhledem k tomu, že už předchozí ohlasy byly spíše pozitivní, se dají očekávat spíše změny kosmetického rázu.

Rozměry stále odpovídají 5,25″ pozici, panel tak padne téměř do každé skříně. Většinu předního panelu zabírá displej zobrazující otáčky ventilátorů a hodnoty z teplotních čidel. Ve spodní části jsou pak čtyři potenciometry, na kterých je zajímavé především to, že se dají zasunout dovnitř, bylo totiž myšleno i na skříně s dvířky.

Další výraznější vylepšení se týká regulace otáček. U staršího modelu se mohlo klidně stát, že jste nastavili příliš nízkou hodnotu a ventilátor neměl dost „šťávy“ pro roztočení. Oprava byla vskutku jednoduchá. Při zapnutí je do ventilátorů posláno plné napětí a po úspěšném roztočení se teprve sníží na požadovanou hodnotu. Regaluce napětí se pohybuje v rozsahu od 3,7 voltu do plných 12 voltů.

Scythe Kaze Master II

Součástí balení je celkem šest teplotních senzorů, čtyři prodlužovací kabely pro ventilátory, napájecí kabel a šroubky pro uchycení do šachty. Panel je dodáván (zatím) pouze v černém provedení, v e-shopech jej najdete pod modelovým číslem KM05-BK a doporučená cena činí 800 Kč.

Zdroj: TechPowerUp!, Scythe

Ohodnoťte tento článek!