Scythe Mine 2: další monstrum mezi chladiči CPU

0

Pokud jste si mysleli, že obrovské chladiče jako je 1240 g těžká Noctua NH-D14, nebo 1550 g vážící be Quiet! Dark Rock Pro, jsou výjimky, byli jste na omylu. Scythe představil inovovanou verzi hodně starého modelu Mine o hmotnosti 1150 g. Základem chladiče jsou dvě oddělené věže, rozdělené do čtyř samostatných segmentů. Každým segmentem jsou vedeny dvě heatpipe. Jejich počet je tím pádem roven číslu osm. Dle fotografií bude průměr běžných 6 mm. Základna je měděná, pokovená vrstvičkou niklu.

Scythe Mine 2

Mezi dvěma věžemi se nachází 140mm ventilátor Slip Stream s podporou PWM a s dodaným regulátorem otáček. Celkový rozsah otáček je široký, pokrývá pásmo od 500 až do 1700 otočení lopatek za minutu. Na plný výkon činí příkon ventilátoru již úctyhodných 4,2 W. Kromě dodaného ventilátoru je možné osadit další dva kusy. 

Kompatibilita se všemi moderními paticemi (Intel 775/1155/1156/1366, AMD AM2/AM2+/AM3) je zajištěna díky montážnímu systému F.M.S.B. 3. Jeho součástí je masivní kovový kříž. Kupodivu se zde naštěstí nedočkáme push-pinů jako kdysi u některých revizí Scythe Ninja. 

Scythe Mine 2

Vypadá to, že se začíná objevovat trend velikých chladičů, což se mi osobně nelíbí. Sympatičtější mi je přístup např. firem Prolimatech, nebo Zalman, které dokáží nabídnout podobný výkon v mnohem kompaktnějším provedení. Pokud ovšem chce trh tuto cestu, mnohé nezmůžu. Při dnešní vzdálenosti patic od DIMM slotů a další módě v podobě všemožných ne zrovna nízkých rozvaděčů tepla na paměťových modulech je to skutečně směr nutící minimálně trochu měřit a počítat.

Cena chladiče se pohybuje kolem 1400 Kč.

Zdroj: TechPowerUP!, Scythe 

Ohodnoťte tento článek!