Scythe potěší milovníky tichých sestav. Chystá se čtvrtá Ninja

0

Chladiče japonského výrobce Scythe patří k nejoblíbenějším nejen na českém trhu, ale i všude jinde na světě. Model Ninja byl ideálním kandidátem pro milovníky tichých sestav. Díky své konstrukci totiž zvládnul uchladit většinu procesorů pasivně, případně s jedním pomaloběžným ventilátorem. Není proto divu, že výrobce postupně představil druhou a v roce 2010 také třetí revizi tohoto oblíbeného chladiče. Po dlouhých pěti letech se chystá nástupce v podobě modelu Ninja 4.

Se svými rozměry 155 × 153 × 130 mm a hmotností 900 gramů se novinka rozhodně neřadí k žádným kolibříkům. Z měděné poniklované základny bude odvádět teplo šestice heatpipe. Pasiv je tvořen hliníkovými žebry. Rozestupy jednotlivých lamel zatím nejsou známé, podle fotografií budou nejspíše stejné jako u předchozí verze.

Dodávaný ventilátor s průměrem 120 mm má maximální rychlost 1500 otáček za minutu, při které dosáhne hlučnosti necelých 30 dBA. Samozřejmostí je regulace výkonu prostřednictvím PWM. Díky konstrukci chladiče nebude muset běžet ventilátor na plný výkon, takže provozní hluk bude rozhodně nižší.

Kompatibilita je zaručena se všemi současnými sockety – AMD AM2(+), AM3(+), FM1, FM2(+) a Intel LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011. V balení by neměla chybět, kromě instalačního kitu a manuálu, také teplovodivá pasta.

 

Výrobce jistě udělal radost všem milovníkům tichých sestav. V kombinaci se současnými úspornými procesory bude pravděpodobně na uchlazení stačit i pomaloběžný ventilátor. Proti předchozí verzi se snížil počet heatpipe, vliv na celkový výkon ukáží až první testy. Cenu ani oficiální datum dostupnosti zatím neznáme, protože chladič nebyl zatím oficiálně představen.

Zdroj: Fanlesstech

Ohodnoťte tento článek!