Scythe představuje nový chladič Iori. Adekvátní náhrada standardních boxů?

0

Většina dnešních chladičů procesoru jsou tzv. věžovitého typu. Lamely těchto chladičů jsou vodorovné se základní deskou a ventilátor pro jejich ochlazování je osazen zpravidla kolmo k základní desce. Na trhu ovšem existují i některé počítačové skříně, do kterých je vhodnější použít chladič tzv. boxový. Přestože se jedná o méně žádané chladiče, je jich na trhu velké množství a jejich řady nyní rozšiřuje i Scythe se svým modelem Iori.

Scythe Iori

Se svými rozměry 107 × 92 × 136 mm a hmotností 400 gramů patří mezi středně velké modely. Z měděné základny vystupuje trojice 6mm heatpipe, které vedou teplo do hliníkového pasivu. Profukování pasivu má na starosti dodávaný 100mm ventilátor, jehož otáčky můžete regulovat pomocí PWM v rozmezí 300 až 1800 ot./min. Maximální hlučnost dosahuje hodnoty 26,7 dBA.

 

Zklamáním bude pro příznivce co nejefektivnějšího chlazení určitě montážní systém chladiče. Výrobce se sice chlubí, že je chladič vybaven novým montážním systémem, který umožňuje rychlou a snadnou instalaci. Bohužel se ovšem jedná o uchycení pomocí push-pinů, které znáte například ze standardních chladičů přibalovaných k procesorům ale třeba také celkem mohutného chladiče Scythe Kabuto.

Podle tvrzení výrobce by měl tento způsob uchycení vzhledem k poměrně nízké hmotnosti celého chladiče dostačovat. Sázka na jistotu v podobě montážního kitu využívajícího backplate by byla ale jistě lepší, na druhou stranu je uchycení s pushpiny rychlé a nemusíte mít přístup k zadní straně desky.

Scythe Iori je kompatibilní se všemi dnešními paticemi – Intel LGA 775, 1150, 1155, 1156, 1366 a AMD AM2(+), AM3(+), FM1, FM2(+). Oficiální datum uvedení na trh zatím neznáme, cena by se měla podle odhadů pohybovat zhruba kolem 800 Kč.

Zdroj: Scythe

Ohodnoťte tento článek!