Scythe uvádí Orochi

0

V tiskové zprávě společnost Scythe vysvětluje, že Orochi je jméno osmihlavé příšery z japonských bájí. Jak hned uvidíte, pojmenování není až zas tak nadnesené…

Při letmém pohledu na fotografii se Orochi nezdá, ale lepší představu o jeho rozměrech si uděláte, když vám řeknu, že větrák má průměr 14 centimetrů. Rozměry pasivní části chladiče jsou 120 × 120 × 195 mm a hmotnost bez větráku (ten má 130 g) je udávána jako 1155 gramů. Ze základny vede celkem 10 měděných heatpipes o průměru 6mm, ty jsou poté rovnoměrně rozprostřeny v masivním hliníkovém žebrování.

Základna je umístěna mimo střed chladiče, takže není jako u klasických chladičů ve slepé zóně větráku. Orochi zřejmě uchladí některé méně náročné procesory i pasivně, ale pokud přeci jen připojíte i větrák, ten při 500 ot./min přečerpá 29,39 krychlových stop vzduchu za minutu (CFM) a vydává přitom hluk 10,8 dBA.

Scythe Orochi je kompatibilní s paticemi Socket 478, LGA 775, Socket 754/939/940 a Socket AM2. Jak ale výrobce varuje na svých stránkách, kompatibilita se skříněmi už zdaleka tak široká není a před nákupem je třeba ověřit, zdali Orochi nebude kolidovat s jinými součástkami.

Zdroj: Scythe

Ohodnoťte tento článek!