Sdílení videa Soapbox od Microsoftu končí

0

Soapbox měl být konkurentem populárního YouTube, jak se ovšem zdá, jeho dny jsou sečteny. Vicepresident Microsoftu a vedoucí portálu MSN Erik Jorgensen prohlásil: „Počínaje dneškem, 21. července, začneme upozorňovat naše partnery a zákazníky na ukončení možnosti nahrávání vlastních videí od 29. července a úplné zrušení služby ke dni 31. srpna.

Soapbox ovšem končí pouze ve své současné formě. Videa z této služby tvoří méně jak 5 % celkového obsahu MSN VideoEN, portálu s 88 milióny unikátních návštěvníků každý měsíc. Na tomto webu měsíčně přibývá 480 miliónů nových videosekvencí z různých oblastí.

Microsoft proto plánuje MSN Video nadále podporovat a rozvíjet. V budoucnosti tedy přibude možnost nahrávání vlastního obsahu a jeho sdílení s dalšími uživateli MSN služeb, neboť se stále jedná o důležitou oblast trhu pro redmondskou společnost, ve které momentálně kraluje konkurenční Google.

Zdroj: CNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. V tomhle nemá Torvalds tak úplně pravdu. Nenávist k téhle firmě je zcela oprávněná, ovšem jenom v některých momentech. Když dostanete bezdůvodně např. na Vistě BSOD tam, kde XP fungují bez problémů, je těžké se nevztekat. Na Vistě vznikají totiž problémy i certifikovanými ovladači…:-D

 2. Tyto útoky na „úspěšné jedince“ je přirozenou reakcí. Tyto útoky obvykle vycházejí ze závisti, která vzniká ze strachu. Strach v lidech vyvolává cokoli, co ovlivní „pevnost půdy pod nohama“ nebo také „samota“. Podvědomě vidíme v jakémkoli úspěšném jedinci (i díky svému dominantnímu chování) vždy nebezpečí a útočné reakce jsou jen běžnou lidskou reakcí, tedy převážné většiny lidí. Je to způsob jak fungují rovnovážné síly na této Zemi a jak je člověk k tomu hezky využíván.
  Co by se asi stalo, kdyby nikdo nebyl proti Microsoftu? Dřív nebo později by začal zneužívat svého „výsostního“ postavení podobně jako ČEZ.
  Je to přesně tak, jak má být….

 3. Vztekám se u obou operačních systémů (Win i Lin), ale neznamená, že nesnáším oba, každej má své boty a dost lidí linux odratí jen proto, že nechápou zdrojové kódy+navíc dostatečně neumí anglicky a ne vždy najdou úplné řešení problému…

 4. Já bych řekl, že v dnešní době je to hlavně moderní (a pokud je něco moderní a in, tak to puberťáky zajímá a přidají se k davu – ovce).
  Dnes je prostě moderní nadávat na microsoft, tak se většina přidá, aby byly in. Přitom ale ani neví proč to dělá. Nenávidí microsoft jen kvuli toho že jej oni neumí používat a nechápou nějaké věci…

  Ale já doufám, že oni z tohoto vyrostou….

  (P.S.: jak já nenávidím takové ovečky…)