Seagate nabízí první 3TB externí disk

0

Dobře známý výrobce pevných disků, americký velikán Seagate, dnes opět zaskočil svět uvedením vůbec prvního externího harddisku s kapacitou 3 TB. Tato kapacita je výjimečná ze dvou důvodů: Seagate jí dosáhl pomocí jediného disku, navíc takové zařízení (myšleno samotný disk) ještě nejsme zvyklí vídat v obchodech (tak aspoň hovoří rychlá sonda do největších českých e-shopů).

Samotný černě oděný krasavec se honosí jménem Seagate FreeAgent GoFlex Desk (kód STAC3000100) a v základní verzi jej s počítačem spojíte pouze s mírně omezujícím rozhraním USB 2.0. Slůvko „GoFlex“ však vypovídá o jisté flexibilnosti, kdy si můžete doplňující adaptéry (USB 3.0 či FireWire 800) dokoupit dodatečně v případě, kdy by se vám přenosové rychlosti zdály příliš nízké.

Novinka od Seagate by neměla mít (překvapivě) problém s fungováním pod operačními systémy Windows a Mac, na Windows se navíc můžete těšit z podpory šifrování AES-192. Základní verze s USB 2.0 adaptérem vás vyjde na $249, což není zas tak mnoho uvážíte-li mobilitu a opravdu značný úložný prostor.

Zdroj: iTech News

Seagate nabízí první 3TB externí disk

Ohodnoťte tento článek!