Seagate opět prodlužuje záruky, vrací se k loňskému stavu (téměř)

0

Koncem minulého roku, pár měsíců po ničivých záplavách v Thajsku, se Western Digital rozhodl zkrátit záruční dobu na některé své pevné disky ze tří na dva roky. Konkurenční Seagate, které ze záplav vyšlo prakticky bez úhony a užívá si rekordních zisků, následovalo a na vybrané řady disků pro konzumní segment zkrátilo záruku dokonce na jeden rok. (Kde jsou ty časy, kdy i na obyčejnou Barracudu bylo pět let…)

Po půl roce si společnost nejspíš uvědomila, že takto podrývat důvěru ve své produkty nebyl úplně chytrý krok a záruční lhůty ke 30. 6. opět prodloužilo. U firemních modelů na původní délku, u sérií pro běžné uživatele Seagate dorovnává záruku WD.

  • Constellation.2, Constellation ES.2: 5 let (původně 3 roky)
  • Barracuda, Barracuda Green, Momentus: 2 roky (původně 1 rok, před tím ale 3 roky)
  • Barracuda XT, Momentus XT: 3 roky (neměnilo se před půl rokem, nemění se ani teď)

Uvedené záruky by měly platit pro všechny disky prodávané od 30. 6., nikoliv však retroaktivně pro kusy prodané v první polovině roku.

 

Vzhledem k tomu, že v Evropě platí na elektroniku i jiné zboží minimální záruční lhůta v délce dvou let, změny u sérií Barracuda a Momentus non-XT se nás (koncových zákazníků) netýkají. Oddechnout si ovšem mohou obchodníci, kteří už nebudou muset druhý rok záruky poskytovat na vlastní riziko. My můžeme jen doufat, že se to projeví snížením cen, alespoň o jednotky procent.

Zdroj: Hardware.fr

Ohodnoťte tento článek!