Seagate začal vybraným společnostem rozesílat testovací vzorky HDD s kapacitou 8 TB

0

Zatímco WD nově vyrukoval s cenově dostupnými 6TB disky (blížící se jedné koruně za GB), Seagate se snaží posunout hranice kapacity v rámci jedné jednotky v podnikovém sektoru.

Tuto informaci vypustil do světa CEO Seagatu Steve Luczo, který při oznámení finančních výsledků z posledního kvartálu (obrat 3,3 miliardy se ziskem 320 miliónu dolarů) potvrdil, že společnost začala s rozesíláním 8TB modelů velkým americkým poskytovatelům hostingových a cloudových služeb.

Společnosti mají disky prověřit z hlediska spolehlivosti a poskytnou tak Seagatu žádanou zpětnou vazbu. Steve Luczo neprozradil žádné detaily o použité technologii. Nejspíš však půjde o použití masivnějšího překrývání stop v podobě SMR (Shingled Magnetic Recording), které Seagate už delší dobu testuje v základním provedení. Vyloučeno však není ani použití héliového plnění jako odpověď na disky Ultrastar He6 od Western Digital, respektive od jeho dočasně samostatné divize HGST (původní Hitachi).

 

Zatím není známo, kdy se 8TB disky dostanou do prodeje. Steve Luczo se vyjádřil, že všechno závisí na zpětné vazbě společností, které se podílejí na testování. Reakce jsou prý ale z jejich strany doposud velmi pozitivní.

Zdroj: HotHardware, TechPowerUp

Seagate začal vybraným společnostem rozesílat testovací vzorky HDD s kapacitou 8 TB
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas