Šéf Magic Leapu varuje před Holo Lens, které vám údajně poškodí mozek

0

S novými technologiemi se mohou pojit dlouhodobá zdravotní rizika, jež nelze potvrdit hned. Dodnes se vědci hádají, co s námi udělají mobilní telefony a všechny ty neviditelné vlny. Šéf firmy Magic Leap, do níž spoustu peněz investoval Google a která se zabývá projekcí virtuálních objektů do reálného prostoru, tvrdí, že stereoskopické 3D může trvale poškodit mozek.

Nikdo by podle tohoto tvrzení raději neměl používat Holo Lens od Microsoftu, případně podobné produkty. Na druhou stranu může jít o pouhé konkurenční hašteření. Rony Abovitz jedním dechem dodal, že Magic Leap nabízí lepší a bezpečnější řešení. Žádné další detaily k problematice neposkytl, takže nevíme, v čem přesně by mohl být problém.

 

Na rozdíl od stereoskopického 3D bude Magic Leap využívat jinou technologii, nazvanou digital light-field signal. Jak bylo již napsáno, kromě nekonkrétních řečí o tom, o kolik je lepší, vlastně nevíme vůbec nic. Může jít pouze o šikovný způsob, jak si zajistit reklamu.

Abovitz se neodkázal na žádný výzkum, vlastní produkt nepřevedl a zdá se, že jednoduše spekulaci předkládá jako fakt, který se klidně může stát rozšířeným mýtem. Vedlejší účinky rozšířená realita podle Microsoftu a jiných mít může, ale nic to nemění na faktu, že zrovna Abovitz mnoho světla na problematiku nevrhl.

Jak píše WinBeta, Microsoft se navíc spíše než hardwarem zabývá softwarem. Hardware využívá ten, který je aktuálně k dispozici, přelomová část ovšem leží v jiné sféře. Tudíž ani s Magic Leapem přímo nesoutěží. Je také možné, že se prostě jenom Google potřeboval opřít do (nepřímého) konkurenta.

Zdroj: Reddit via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!