Šéf marketingu v Microsoftu nepřímo potvrdil příchod smartphonu Surface

0

Věděli jsme, že Microsoft vyvíjí svůj vlastní telefon, který by měl spadat do rodiny Surface, a na rozdíl od nových Lumií, která jsou duší stále částečně Nokiemi, bude jiný a opravdu našlapaný. Oficiálně o něm však Microsoft nikdy nemluvil a netušili jsme, jestli se přístroj někdy dočká uvedení na trh. Před pár dny o něm ale promluvil Chris Capossela, šéf marketingu v Microsoftu, v pořadu Windows Weekly (zhruba ve 37. minutě).

Nebylo to úplně přímé přiznání. Capossela připustil, že aby lidé začali uvažovat o koupi telefonu od Microsoftu, chce to vyrobit přelomový smartphone. Něco, co ostatní nemají a čím zákazníkovi firma vyrazí dech. Jeho povídání naznačuje, že se tohoto telefonu opravdu dočkáme a Microsoft nás (naposledy) zkusí nadchnout. Neočekávejme však brzký příchod spasitele.

 

Capossela jasně řekl, že Microsoft potřebuje čas, aby takový telefon vyprodukoval. Opatrně se však těšit můžete, když to nepřeženete. Šéf marketingu mluvil o tom, že firma potřebuje něco jako duchovní dvojče tabletu Surface, takže takzvaný Surface phone není výmysl a Microsoft k němu směřuje. Jinak by o tomto zařízení ani náznakem slovo nepadlo.

Na uvedení nových high-endových Lumiích bylo vidět, že se Microsoft už příliš nesnaží, aby telefony prodal někomu, kdo žije mimo ekosystém Windows Phone. Pouze tím udělal radost hladovým fanouškům. I díky tomu, jaké Lumie 950 jsou, si nelze představit, že by kvůli nim někdo opustil např. iPhone. Continuum je zajímavý koncept, ale pro většinu lidí aspoň zatím málo využitelný, skenování sítnice nepřebilo otisky prstů a především se teprve snad začnou objevovat aplikace, které by nejen jablíčkářům chyběly.

Zdroj: Windows Weekly via Neowin

Ohodnoťte tento článek!