Šéf Yahoo Scott Thompson odstoupil, protože lhal v životopise

0

Scott Thompson, který před pár měsíci převzal firmu po neúspěšné Carol Bartzové, z čela Yahoo také odstoupil. Nedávno se totiž provalilo, že lhal v oficiálním životopise a dokumentech pro americkou komisi pro cenné papíry ohledně vysokoškolského titulu z oblasti počítačových věd, který ve skutečnosti nedostal.

Yahoo Ross Levinsohn

Nový dočasné CEO Ross Levinsohn, foto: Yahoo

Když se pravda provalila, na koberečku představenstva se nakonec vzájemně dohodli, že Thompson firmu dobrovolně opustí. Na jeho místo prozatím nastoupí šéf globálních médií Ross Levinsohn.

Aféru vyvolal investiční fond Third Point, který vlastní 5,8 % slavné internetové společnosti. Zástupci Third Pointu dlouhodobě kritizují postup Yahoo, její vize a nedostatečnou komunikaci s akcionáři. Lež ze strany CEO byla poslední kapkou a fond vyhrožoval, že pokud Thomspon zůstane, „zváží další kroky“.

 

Zdroj: Yahoo

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Myslím že IM a sociální sítě spolu souvisí. IM je vlastně způsob rychlé online komunikace, která je soukromá a pohodlná, takže se nedá říct že by měli sociální sítě nahradit IM, naopak je využít.