Šéfem Googlu je Sundar Pichai. Google se stává dceřinkou nové firmy Alphabet

0

Tohle asi nikdo nečekal, ale dává to smysl. Google mění svou organizační strukturu. Firma, jak ji známe dnes, se rozdělí na menší části a ty budou spadat pod nově založenou společnost Alphabet (používá vtipnou doménu abc.xyz).

Google se totiž svým záběrem rozšířil i do oblastí mimo internetové technologie, zakládal nové byznysy a nemělo smysl, aby všechno neslo jméno Google. Od Googlu se tedy odtrhne YouTube, laboratoř X, zdravotní iniciativy Calico zkoumající genetiku a Life Sciences vyvíjející chytré kontaktní čočky. Zvlášť budou fungovat také investiční fondy nebo Nest vyrábějící produkty pro chytrou dománost.

Sundar Pichai
Sundar Pichai, nový CEO Googlu

Přesnou podobu rozdělení zatím firma neupřesnila, ale dávalo by smysl, kdyby se od Googlu odtrhl i Android, autotechnologie apod. Šéfem očesaného Googlu se stane viceprezident Sundar Pichai, který měl doposud pod sebou Google Apps, Chrome a Android.

To celé budou shora skrz Alphabet řídit zakladatelé Googlu Larry Page (stane se výkonným ředitelem) a Sergej Brin (bude prezidentem). Page k rozdělení říká, že G (Google) je pouze jedno písmeno, ale jeho tým nabídne celou abecedu. A zaslouží si, aby každý takový velký tým vedla jedna zodpovědná osoba.

 

Pro akcionáře se toho moc nemění. Místo akcií Googlu dostanou papíry Alphabetu. Larry Page si od změny slibuje efektivnější řízení firmy a možnost se dlouhodobě soustředit na budoucí produkty a služby. Jak se to povede naplnit, ukáže čas.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!