Sen se rozplynul, švédští Piráti ve volbách neuspěli

0

Pirate Bay ani WikiLeaks se hostování ve sněmovně nedočkají, Švédská pirátská strana v tamních parlamentních volbách opět propadla. Víkendové sčítání hlasů ukázalo méně než jedno procento hlasů, což zdaleka nestačí čtyřem procentům pro vstup do sněmovny.

Výsledek (0,7 %) je jen o pár hlasů lepší než před čtyřmi lety (0,64 %). Podle odhadů bude zemi řídit středopravicová koalice. Pro Piráty je to velké zklamání, po úspěchu ve volbách do Evropského parlamentu, kde nakonec loni získali dvě křesla, se čekal obdobný výsledek i na domácí půdě. A to měli velkou kampaň, média jim věnovala hodně prostoru a ještě byli často zváni do politických debat.

My můžeme jen odhadovat, jestli za prohrou stojí špatná vůdčí osobnost předsedy Ricka Falkvinge, nebo přílišná snaha zavděčit se počítačovým pirátům a svobodě dat.

Jedinou jistotou je, že ani Pirate Bay ani WikiLeaks se nedočkají imunity a na další čtyři roky se mohou stát terčem politických útoků.

Zdroj: thelocal.se, Torrent Freak

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. co maj na tom Islandu taky delat, bud je tam zima, nebo jim tam soptej sopky, takze jedine misto kde jim neni zima, nebo jim nahlavu nepada popel je doma pod strechou, treba u kompu :))

    mimoto budme radi ze je to unas tak malo, no kdo by chtel bejt z naroda co je na netu zavislej? ja lidem co nemusej pouzivat PC a nemaj treba ani TV docela zavidim, takova svoboda nemuset sledovat yhle zobrazovadla 🙂