Šeptanda: Amazon prý chystá nový hardware, mj. smartphone s 3D displejem

0

Tajné zdroje deníku Wall Street Journal přišly s informacemi, že Amazon pracuje na nových produktech. Mimo tablety a čtečky knih prý firma přinese i smartphony a chytré krabičky do obýváku. Už delší dobu se mluví o „Kindle TV“ –multimediálním přehrávači, který by zpřístupnil audiovizuální obsah z katalogu Amazonu na každé televizi. Kromě toho ale Amazon údajně připravuje i zařízení čistě pro poslech internetové hudby.

Tady jsou dostupné aplikace od Amazonu
Amazon otevře App Store pro Android v téměř 200 zemích, počítá už mimo tablety i se smartphony?

Nabídku by však letos mohly doplnit i dva smartphony. Vyšší model prý dostane 3D displej, u kterého nebudou potřeba speciální brýle. Na autostereoskopických obrazovkách si už vylámali zuby jiní: ve smartphonech je uvedly společnosti LG a HTC. Nástupců se ale nedočkali, nebyl zájem. Asi největší úspěch zaznamenala kapesní konzole Nintendo 3DS, ale i ta je s 30milionovými prodeji za očekáváním. Předchozí generace se prodalo pětkrát tolik.

Amazon ale může mít v rukou jiný trumf, zdroje hovoří o systému sledování očí. S tím už koketuje například Samsung kvůli bezdotykovému ovládání. V případě „Kindle Phonu“ by se však dalo sledování spojit s 3D displejem tak, aby se efekt vždy přizpůsoboval očím uživatele. Běžně je totiž 3D efekt viditelný jen v tom správném úhlu, ale při rychlém pohybu hlavou nebo bočním sledování stereoskopii zkrátka utečete.

Firma zprávu pochopitelně nechce komentovat, proto i náš článek plýtvá slovy jako prý, údajně nebo možná. Nic není jisté a navíc nápad s 3D displejem vypadá dost bláznivě.

 

Zdroj: WSJ via The Verge

Ohodnoťte tento článek!