Šeptanda: Android 4.4 KitKat a Nexus 5 se představí už 14. října

0

Za necelý měsíc, v pondělí 14. října, Google představí novou verzi Androidu a telefon Nexus 5. Alespoň to tvrdí zdroj magazínu Ausdroid. Zvolené datum by nás nepřekvapilo. Vychází to na pondělí a Google obvykle tyto akce pořádá začátkem týdne. A bude to zhruba rok, co jsme se dočkali Androidu 4.2, Nexusu 4 a Nexusu 10, takže na příchod novější generace je nejvyšší čas.

Android KitKat
Android KitKat (foto: Sundar Pichai) 

O chystaném telefonu už víme, že jej znovu vyrobí LG. Bude mít o fous větší displej než Nexus 4, ale přinese rozlišení Full HD. Hardware se pravděpodobně dotáhne na současnou špičku, takže to nejspíš znamená čipset Snapdragon 800, 2 GB RAM a u Googlu obvyklých 8 nebo 16 GB úložné paměti (a bez microSD karty). Vic Gundotra z Googlu už před časem sliboval, že se další Nexusy zaměří na co nejlepší fotoaparáty. Uniklé snímky údajného Nexusu 5 ukazují, že zadní fotoaparát bude opravdu jiný.

 

Co si slibovat od nového Androidu, to zatím vědí jen vývojáři. Ve verzi 4.3 se objevila skrytá funkce pro ruční správu jednotlivých oprávnění u aplikací, takže byste jim mohli dodatečně zrušit přístup k SMS, GPS a jiným systémům. V Androidu 4.4 už by se tyto možnosti mohly dostat přímo do nastavení. Sám Google k očekávané novince říká, že to bude úžasný androidí zážitek pro všechny. Někdo v tom vidí podporu starších telefonů a tabletů, já osobně v to vůbec nevěřím.

Ale nechme se překvapit, s čím nakonec firma příští měsíc vyrukuje. Kromě zmíněných dvou novinek se možná dočkáme i aktualizovaného Nexusu 10.

Tip:

Zdroj: Ausdroid

Ohodnoťte tento článek!