Šeptanda: Apple také chystá auto s umělou inteligencí. Hledá, kde by jej otestoval

0

Britský list The Guardian získal dokumenty, podle kterých Apple hledá místo v Silicon Valley, kde by mohl otestovat vlastní autonomní vozidlo. Navštívil prý GoMentum Station v Kalifornii, což je bývalá vojenská základna, jež se dnes používá k testům chytrých vozidel.

GoMentum Station na mapách Googlu
GoMentum Station na mapách Googlu

Není přístupná veřejnosti, navíc ji stále hlídají vojáci. Na ploše 850 hektarů se rozkládá 32 km silnic. Zatím jedinou firmou, která ji využívá k testům, je Honda. Zájem má také Mercedes a Tesla Motors. A údajně i Apple. Ten prý vyvíjí auto v rámci utajeného projektu Titan.

Hovořilo se o něm už v únoru, ale tehdy se o něm mluvilo pouze jako o elektromobilu (bez umělé inteligence). The Guardian ale nově píše i o robotickém řízení. Šéf Applu Tim Cook se loni setkal s ředitelem koncernu Fiat Chrysler Sergiem Marchionnem a údajně spolu jednali o možném využití elektromobilu BMW i3 jako základu pro Apple Car.

 

Apple také v posledních letech najímal experty z různých automobilek. Dosud ale pořád není jasné, jestli firma auto skutečně navrhne celé sama, nebo dodá jen software a senzory. Apple má rozhodně prostředky (přes 200 miliard dolarů) na to, aby dokázal začít od píky. Navíc se už při podobné spolupráci jednou spálil. Motorola v roce 2005 uvedla telefon Rokr E1, který v sobě jako jediný integroval funkce iPodu. Ale byl tak špatný, že Apple nakonec o dva roky později přišel s vlastním iPhonem.

Zdroj: The Guardian

Ohodnoťte tento článek!