Šeptanda: Apple v březnu uvede 4″ iPhone 5SE. Dostane hardware šestky? [aktualizováno]

0

Internetem začaly kolovat fotky a video s údajným iPhonem 6c, což má být zmenšená (čtyřpalcová varianta) iPhonu 6. Video prý uniklo z továrny Foxconnu, jenže zdroje magazínu 9to5mac tvrdí, že je falešné. Apple ale podle něj menší iPhone skutečně chystá. Má čtyřpalcový displej a jmenuje se iPhone 5SE. Designově vychází z modelu 5S z roku 2013, ale hardware odpovídá šestce.

Podle 9to5mac telefon ponese čipset Apple A8, 8Mpx foťák, barometr a NFC (kvůli Apple Pay), což odpovídá výbavě iPhonu 6. Zároveň má však vylepšené síťové prvky s podporou Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 a VoLTE, což si zase půjčuje od iPhonu 6S. Z něj převezme i funkci Live Photos. Displej však bude bez 3D Touche.

Zlatý iPhone 5S
Zlatý iPhone 5S 

Zdroje také tvrdí, že Apple přístroj odhalí již v březnu, ale do prodeje se dostane během dubna. Analytik ze společnosti KGI řekl, že ve stejný termín Apple uvede také iPad Air 3. Hlavní novinky v čele s iPhonem 7 nebo Watch 2 přijdou tradičně na podzim.

Oživeno: Před chvílí dostal 9to5mac informaci, že prý existuje i 4″ iPhone s rychlejším čipsetem Apple A9 a koprocesorem M9 starajícím se mj. o stále odposlouchávající Siri. Takový iPhone by měl přijít s 16GB a 64 GB úložištěm.

 

Zdroj: Apple Insider (1, 2), 9to5mac

Ohodnoťte tento článek!