Šeptanda: Druhá generace Apple Watch prý bude nezávislá na iPhonech

0

Z chytrých hodinek Applu zatím žádná velká mašina na peníze není, relativní úspěchy již ale sbírají. Apple sice prodejní výsledky nekomentuje, ale před týdnem řekl, že v prvním roce prodal více hodinek než během první sezóny iPhonů. Strategy Analytics odhaduje dodávky 2,2 milionu kusů, což dělá 52,4 % celého trhu s chytrými hodinkami. Druhý Samsung prý dodal jen 0,6 milionu hodinek.

App Store bude od 1. června přijímat jen nativní aplikace
App Store bude od 1. června přijímat jen nativní aplikace

Loňská aktualizace watchOS 2 udělala z hodinek Applu soběstačnější zařízení. První generace systému nepodporovala nativní aplikace. Kód ve skutečnosti běžel na spárovaném iPhonu, zatímco na hodinkách bylo uloženo jen uživatelské prostředí, které si data žádalo vzdáleně. Systém watchOS 2 po vzoru Androidu Wear, Pebble OS nebo Tizenu už nativním aplikacím rozuměl. Od 1. června již Apple do App Storu jiné než nativní aplikace ani nevpustí.

 

Zdroje Wall Street Journalu dokonce tvrdí, že druhá generace Apple Watch, která by měla přijít letos na podzim, bude mít integrovaný LTE modem (nejspíš rovnou s programovatelnou Apple eSIM). Díky němu by hodinky mohly fungovat i bez iPhonu, protože přístup k internetu by si zajistily samy. Tedy přesněji – iPhone bude stále potřebný, ale už byste jej nemuseli mít stále u sebe.

Půjdete si například zaběhat, telefon necháte doma, ale hodinky jsou stále propojeny s mobilem doma. Někdo napíše zprávu nebo e-mail, vy si to přečtete. Bylo by možné streamovat hudbu do Bluetooth sluchátek. Teoreticky by šlo vytvořit i tunel pro přesměrování hovorů. Jestli k tomu skutečně dojde, na to si budeme muset počkat minimálně do září.

Zdroj: Strategy Analytics, WSJ

Ohodnoťte tento článek!