Šeptanda: Galaxy S8 bude mít „bezrámečkový“ displej, přijde o tlačítko i 3,5mm jack

3

Samsung a hlavně jeho potenciální zákazníci musí rychle zapomenout na průšvih jménem Galaxy Note 7. Původně to měl být vánoční hit, kauza se samovzněcujícími akumulátory ale korejského výrobce donutila zrecyklovat Galaxy S7. Ten přišel v nových barvách a se slevami (či cashbackem). A aby Samsung udržel uživatele v napětí, spustil už kampaň na nadcházejí Galaxy S8. Samozřejmě ne oficiálně, ale kdo myslíte, že organizuje všechny ty úniky fotek nebo informací?

List Bloomberg proto na základě svých „zdrojů“ tvrdí, že už ví, jak bude es osmička vypadat. Opět přijde ve dvou kusech, ale oba už budou mít zahnuté displeje. Ty by navíc měly pokrývat většinu přední strany. Samsung se prý totiž zbaví domovského tlačítka a horní i spodní rámečky smrskne na minimum. Počítat můžete s integrací vlastní virtuální asistentky Viv (tu firma letos koupila), na duální zadní foťák ale nedojde. Čipset bude pravděpodobně opět dodávat Qualcomm (Snadpragon 835) i sám Samsung (zatím neoznámený Exynos).

Xiaomi Mi Mix
Také Samsung chce „bezrámečkový“ telefon, inspiruje se u Xiaomi?

Část šuškandy potvrzuje též magazín SamMobile. Ten tvrdí, že rozměry telefonů zůstanou stejné jako posledně, ale díky minimalizaci rámečků se zvětší displej na 5,7 a 6,2 palce. Čtečka otisků se nepřesune dozadu, ale Samsung ji prý integruje pod obrazovku (možná použije ultrazvukovou od Qualcommu). Rozlišení 1440 × 2560 zůstane, ale zobrazení bude jemnější.

Samsung u svých Super AMOLEDů využíval mřížku typu pentile, kde každý reálný pixel byl tvořen pouhými dvěma barevnými subpixely. U LCD se běžně používají tři. A tři má využívat také nový panel v Galaxy S8. Není to žádná novinka, Samsung už klasické RGB schéma AMOLEDu představil před pěti lety. S8 bude mít o polovinu více subpixelů, což by mělo být znát hlavně u virtuální reality.

 

SamMobile také zmiňuje, že Galaxy S8 přijde o 3,5mm sluchátkový jack. Uživatelé tak budou odkázáni na USB-C nebo Bluetooth. Jako u iPhonu 7 by to však výrobce měl kompenzovat jinou výhodou. Telefon bude mít stereo reproduktory. Však také Korejci nekupují Harman jen tak pro nic za nic.

Zdroj: Bloomberg, SamMobile

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE