Šeptanda: Google chystá nový operační systém Andromeda. Prý spojí Android a Chrome OS

0

Je tomu osm let, co vyšla první verze Androidu. Hiroshi Lockheimer, který má v Googlu na starost operační systém, to připomněl v sobotním tweetu a dodal, že na 4. října 2016 se bude také vzpomínat. Toho dne Google představí Pixely, Daydream, Home, Chromecast 4K a také router Wifi. A podle magazínu Android Police prý ještě nový operační systém.

Galaxie v Andromedě
Galaxie v Andromedě (foto: Wikipedia)

Android Police, který v případě neoznámených novinek Googlu bývá velmi dobře informovaný, tvrdí, že už nějakou dobu ví o chystaném projektu Andromeda, ale se zveřejněním čekal, až Google naznačí nějaký signál. Tím byl právě tweet Lockheimera o tom, že máme čekat velké věci.

Andromeda bude podle všeho systém spojující Android a Chrome OS. Google spekulace o sloučení již v minulosti několikrát popřel, ale poslední zprávu z loňského podzimu nechal bez reakce. Magazín 9to5google už navíc objevil odkazy na Andromedu ve zdrojových kódech Androidu 7.0 a tvrdí, že Google již systém testuje na Nexusu 9.

Systémy se za poslední rok tak přibližovaly, že sloučení je – zdá se – nevyhnutelné. Android v experimentálních verzích podporuje okenní desktopový režim, Chrome OS se zase naučil spouštět aplikace pro Android. Oba pak běží na linuxovém jádru.

Na přesnější informace si budeme muset ještě týden počkat. Google by mohl příští úterý rovněž prozradit, jakou souvislost má Andromeda a údajně nový operační systém Fuchsia, který má rovněž spojit mobily, tablety, počítače a IoT. Jde o stejnou věc?

 

Zdroj: Android Police, 9to5google

Ohodnoťte tento článek!