Šeptanda: Google na I/O odhalí Brillo – odlehčený Android pro internet věcí

0

Propojená domácnost se zase stává aktuálním tématem. Apple loni uvedl Homekit, sadu prostředků, díky kterým může domácí elektronika komunikovat s mobilem. Google představil něco podobného už v roce 2011. Jeho Android@Home měl být platformou pro chytrou domácnost, ale prakticky jsme o něm od té doby neslyšeli.

Kouřový hlásič Termostat
Kouřový hlásič a termostat od Nestu

Tedy slyšeli, ale nepřímo. Google loni za tři miliard dolarů koupil společnost Nest vyrábějící chytré kouřové hlásiče a termostaty. Za půl miliardy k tomu doplnil ještě Dropcam vyvíjející bezpečnostní IP kamery. Z těchto akvizic bylo patrné, že Google na propojené domácnosti znovu pracuje.

 

Příští týden na konferenci I/O by to mělo vyvrcholit představením nové platformy Brillo. Prý by mohlo jít o upravený Android schopný běhu i na zařízeních s 32/64 MB RAM. Zamířit má do mikrovlnek, ledniček, praček a další bílé elektroniky. Co všechno bude automatizovat, to zatím nevíme.

Ale příkladů nás napadá hned několik. Pračka po dokončení programu nahlásí mobilu či chytrým hodinkám, že už je hotovo. Lednička si bude hlídat stav zásob, případně může rovnou vyplňovat objednávky do obchodů. Brillo by se formou aktualizaci mohlo dostat i na výrobky Nestu nebo Dropcamu.

Zdroj: The Information via Phandroid

Ohodnoťte tento článek!