Šeptanda: HTC prý následující tři roky bude pro Google vyvíjet Nexusy

0

Tchajwanská společnost údajně podepsala smlouvu s Googlem (Alphabetem), podle níž by po následující tři roky měly vyvíjet telefonní Nexusy. S informací přišel čínský web MyDrivers na základě vlastních zdrojů. Pochopitelně nemůžeme potvrdit, jestli je to pravda. Pokud ano, mohli bychom z toho vyvodit několik závěrů.

Nexus 9
Nexus 9 od HTC 

1. Google dosud žádnou takto dlouhodobou smlouvu neměl. Výrobci připravili maximálně dvě zařízení dva roky po sobě (Asus, LG a Samsung).

2. Pro HTC by to byla již třetí spolupráce. Vyrobil sice první telefon s Androidem (Dream / T-Mobile G1), ale Nexusy jen dva. Úplně první telefon (Nexus One) a zatím úplně poslední tablet (Nexus 9).

3. LG se výroby Nexusu vzdalo, protože se chce soustředit na vlastní značku. HTC ale řeší existenční krizi a partnerství s Googlem může být vhodnou vzpruhou do budoucna.

4. Neznáme detaily smlouvy (ani jestli vůbec existuje), ale nemusí to vylučovat, že by Nexusy nemohl vyrábět i někdo další. Loni přišly dva telefony různých výrobců (LG a Huawei).

5. Pokud program Nexus neskončí, nejspíš se nedočkáme vlastního telefonu Googlu (např. Pixel Phonu). Firma stále potřebuje referenční zařízení, na kterém bude vývojářům ukazovat, jak systém a jeho rozhraní fungují.

 

Zdroj: MyDrivers via HTC Source

Ohodnoťte tento článek!