Šeptanda: Microsoft za více než miliardu dolarů koupí sociální síť Yammer

0

Několik různých zdrojů potvrdilo, že Microsoft má zájem koupit společnost Yammer, která vyvíjí stejnojmennou sociální síť. Tu nejspíš ani neznáte, není totiž určena běžným smrtelníkům, ale slouží pro vnitrofiremní komunikaci a sdílení dat. Zkrátka takový uzavřený Facebook v rámci jedné společnosti.

Podle původní zprávy Bloombergu chce Microsoft zaplatil více než miliardu amerických dolarů. Jiné zdroje Wall Street Journalu mluví až o 1,2 miliardy. Ani jedna ze stran nechtěla situaci komentovat.

Nákup Yammeru by nebyl překvapivý. Jednak velké technologické společnost v posledních dvou letech investují stovky milionů až miliard dolarů do sociálních sítí nebo nástrojů pro jejich monitorování a analýzu. A jednak se Yammer těsně prolíná s byznysem Microsoftu. Firemní síť by dobře doplnila nástroje jako Office 365, SharePoint nebo Lync.

 

Yammer byl založen v roce 2008 Davidem Sacksem, bývalým provozním ředitelem PayPalu. Za čtyři roky provozu získal investice v hodnotě více než 140 milionů dolarů. Dnes Yammer používá dle slov tvůrců přes 200 000 společností, mezi nimi např. eBay, LG, Shell, DHL, Ford nebo O2.

Šeptanda: Microsoft za více než miliardu dolarů koupí sociální síť Yammer

Ohodnoťte tento článek!